W dniach 10-13 czerwca 2015 roku, Europejskie Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym (ESTSS) zaprasza na doroczną konferencję na temat: „Trauma w Rozwijających się Społeczeństwach: Kontekst Społeczny i Doświadczenie Kliniczne”.

 

Po raz pierwszy konferencja odbędzie się w kraju Europy Wschodniej, w stolicy Litwy – Wilnie.

Konferencja ESTSSu ma zamiar odzwierciedlać i reprezentować badania oraz różnorodność doświadczeń europejskiej psychotraumatologii. Organizatorzy konferencji ESTSS zapraszają uczestników do dyskusji nad społecznym kontekstem traumy ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień uznania traumy, wsparcia społecznego oraz do współpracy przedstawicieli różnych dyscyplin związanych ze stresem traumatycznym i edukacji społeczeństwa o traumie i powrocie do zdrowia.

 

W centrum zainteresowań Konferencji znajdzie się również doświadczenie kliniczne. Mimo że znana nam jest podziwu godna odporność większości ocalałych, brzemię PTSD w Europie, jak i na całym świecie, powiększa się. Ze stale wydarzającymi się katastrofami naturalnymi, konfliktami zbrojnymi, przemocą międzyludzką, wypadkami i innymi zdarzeniami traumatycznymi, na niosących pomoc profesjonalistach ciąży wielka odpowiedzialność zapewnienia najlepszej opieki ocalałym cierpiącym na zaburzenia związane ze stresem.

 

Więcej informacji o konferencji można znaleźć pod poniższym adresem (w języku angielskim): http://estss2015.eu/

 

W przypadku pytań odnośnie konferencji prosimy kontaktować się z sekretariatem wydarzenia (w języku angielskim):

 

Justina Zmitruleviciute, ESTSS 2015 Secretariat
secretariat@estss2015.eu
www.estss2015.eu